ÖZEL ULUDAĞ ANALİZ LABOTARUVARI Olarak Sars-Cov-2 IgG ve Sars-Cov-2 IgM, Testi laboratuvarımızda çalışılmaktadır.


SONUÇLARIN YORUMLANMASI

IgM antikorlarını saptayan serolojik testlerden elde edilen POZİTİF sonuç yakın zamanda kişinin virüs ile karşılaşmış olunduğunu gösterir. Ancak enfekte hastalarda virüse cevap olarak henüz antikor gelişmediği durumlarda NEGATİF test sonucu elde edilebilir. IgG antikorlarının POZİTİF saptanması COVID-19 enfeksiyonuna maruz kalınmış olduğunu gösterir. IgG antikorunun pozitif seviyelere ulaşması genellikle bulgular başladıktan 7 ile 14 gün sonrası gerçekleşir. IgG antikoru pozitif olarak saptanan bir kişinin COVID-19 enfeksiyona karşı bağışıklık sisteminin yanıt verdiği anlaşılmaktadır. Antikor testinden elde edilen NEGATİF sonuçlar, özellikle virüsle temas eden bireylerde Korona Virüs enfeksiyonunu dışlamaz.

Aynı şekilde CLIA testi ile elde edilen rakamsal sonuçlar belirli değerlerin altında negatif, üstünde ise pozitif olarak değerlendirilmektedir. Bazı değer aralıklarında ise daha yakın takip ya da belirli süre sonra test tekrarı önerilmektedir.

Yüksek güvenilirlikli CLIA yöntemi ile IgG ve IgM testlerini laboratuvarımızda yaptırabilirsiniz. Bölgemizde şu anda Total Ig sonucunu IgG ve IgM olarak ayrı ayrı sayısal değerleriyle, yani aktif hasta ve hastalığı geçirmiş, bağışıklık kazanmış hasta ayrımını yapabilecek şekilde sadece Analiz Tanı Laboratuvarında bulabilirsiniz.

Sonuçlarınızla ilgili detaylı bilgiler ve sorularınızın cevapları uzmanlarımız tarafından verilecektir.

COVID-19 Enfeksiyonu Geçiren Herkeste Antikor Oluşur mu?

Teorik olarak, bir enfeksiyon geçirildikten sonra, geçirilen hastalığa karşı antikor oluşarak, bağışıklık gelişmesi gerekir. COVID-19 yeni tanınan bir enfeksiyon olduğu için, bu süreç henüz netlik kazanmamıştır.Ancak, elimizdeki sınırlı verilere göre, daha önce PCR ile COVID-19 enfeksiyonu geçiren bazı hastalarda, antikor oluşumunun gerçekleşmediği gözlenmektedir.Yani, bazı hastaların enfeksiyona karşı antikor oluşturmadığı, ya da oluşturamadığı söylenebilecek durumdadır.

Özel ULUDAĞ ANALİZ TIP LABORATUVARI.SAĞLIĞINIZI RİSKE ATMAYIN.

Hak sahibi analizlab.com 'dur.İzinsiz kullanılamaz kopyalanamaz.